1
/
13
1
/
13
$268.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.42 Coupon
Coupons Details
$220.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$268.99
18%
Off Over $0.00
-$48.42
Price After Coupon
$220.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$379.99
29% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21670981
This modern bathroom wall lamp, with its perfect combination of clear glass shade and metal material, creates a simple yet elegant atmosphere that can be easily integrated into a variety of interior styles.
- The exquisite glass lampshade is not only beautiful, but also can effectively transmit soft light, adding a warm atmosphere to the bathroom.
- High-quality metal material ensures the durability and longevity of this lamp, making it not only beautiful but also durable.
- Hard-wired power supply, easy installation, adding an artistic touch to your bathroom wall and enhancing the overall sense of space.
- It is suitable for bathrooms, living rooms, corridors and other occasions. It can be installed above or on one side of the mirror as needed to add dynamic light and shadow effects to your home.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 5" |
| Width | 5" |
| Length | 8" |
| Fixture Depth | 5" |
| Backplate Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Water Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Square / Rectangle |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Style | Modern |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Clear |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service