1
/
10
1
/
10
$2,015.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,015.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,015.99
Price After Coupon
$2,015.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,525.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21608091
This modern wooden sideboard with a white finish is the perfect blend of style and functionality, perfect for any style of dining room. Its simple design will add an elegant touch to your dining space while providing ample storage space.
- Fashionable and simple style design enhances the overall home beauty.
- Made of durable wood to ensure the long service life of the product.
- The white finish is bright and versatile, suitable for all kinds of interior color matching.
- Equipped with multiple drawers, it provides ample storage space and helps keep your home tidy.
- Suitable for modern restaurants, not only practical but also can be used as decorative furniture.
Weights & Dimensions

| Feet Height - Top to Bottom | 5" (12.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 30.5" (77.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Popular Sizes | Standard(50"-75") |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service