1
/
17
1
/
17
$3,230.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$3,230.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,230.99
Price After Coupon
$3,230.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,530.99
51% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21455095
Featuring premium wood and a sleek design, this china cabinet will blend perfectly into a modern dining room setting.
- The glass door design makes it easy to display and store exquisite tableware and collectibles, making your display more eye-catching.
- The three-layer wooden shelves provide ample storage space for you to place various items freely, making your space more tidy and organized.
- The cabinets are available in a variety of colors, such as avocado green and dark brown, to suit different decorative styles.
- The combination of classic and fashionable design makes it a perfect decoration for your dining room and living room.
- Recommended to consumers who pursue elegant quality of life, it is an ideal choice for family gatherings and banquet displays.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 71" (180 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 33.5" (85 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (45 - 90 in.) |
| Color | Avocado Green,Dark Coffee,Light Orange,Orange,Premium Grey |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Product Type | China Cabinet |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Glam |
| Wood Type | Manufactured Wood |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Feature | Glass Doors |
| Number of Shelves | 3 |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Included |
| Wine Storage | With Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service