1
/
11
1
/
11
$3,418.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$3,418.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,418.99
Price After Coupon
$3,418.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,412.99
47% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21523382
This modern TV cabinet adopts elegant white and wood materials, perfectly blending modern and classic home styles, bringing the ultimate visual enjoyment to your living room. Its exquisite design is not only the core of modern home life, but also adds a unique sense of art to your living space.
- Modern and simple design style, suitable for various home decoration styles.
- Made of high-quality wood, it is sturdy, durable and environmentally friendly.
- Four-color drawers and open storage space provide a wealth of storage solutions.
- Easy to assemble, allowing you to easily experience the fun of DIY.
- Suitable for large flat-screen TVs, perfect for living rooms, entertainment rooms and other scenarios.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Legs Included | With Legs |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm),94.5" (240 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | White |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.) |
| Material | Wood |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 71"L x 16"W x 20"H,79"L x 16"W x 20"H,87"L x 16"W x 20"H,94.5"L x 16"W x 20"H |
| Style | Modern |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service