Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
30-Day Return
Shipping Protection
7-Day Refund
1-Year Warranty
With its stylish black appearance and elegant gold embellishments, this shoe cabinet perfectly matches the trendy design style of modern homes. As a shoe storage solution that combines functionality and beauty, it not only adds a touch of luxury to your space, but also makes it easy for you to organize your shoes with its excellent practicality, keeping your home tidy and organized.

| Overall Height - Top to Bottom | 45" (115 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm),35.5" (90 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 6.5" (17 cm),9.5" (24 cm) |
| Color | Black,White |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 23.5"L x 9.4"W x 45.3"H,31.5"L x 9.4"W x 45.3"H,39.4"L x 9.4"W x 45.3"H,20"L x 7"W x 45"H,24"L x 7"W x 45"H,28"L x 7"W x 45"H,31"L x 7"W x 45"H,35"L x 7"W x 45"H,39"L x 7"W x 45"H,35"L x 9"W x 45"H,28"L x 9"W x 45"H,20"L x 9"W x 45"H |
| Style | Glam |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Drop Front | Drop Front |
| Floating Shelf | Wall Mounted |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Fixed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.