1
/
10
1
/
10
$704.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$704.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$704.99
Price After Coupon
$704.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$789.99
11% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510062915472_16002497
This modern minimalist TV stand will add a touch of style to your living room with its elegant white and black design. Its combination of classic and modern style makes it suitable for many home decoration styles.
- The extendable length design allows you to flexibly adjust it according to space requirements, suitable for TVs of various sizes and room layouts.
- Made from engineered wood and stainless steel, it ensures a sturdy and durable product that is also easy to clean and maintain.
- The two spacious drawers not only provide ample storage space but also help keep your living room tidy and organized.
- Corner media console format, perfect for optimizing the use of corner space, helping to save space and create more usable area.
- An entertainment center suitable for modern homes, highly recommended especially in environments where more storage and flexible space are desired.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 51.2" |
| Overall Depth | 15.7" |
| Overall Height | 11.6" |
| Product Dimensions | Box 1: 54.7" x 19.6" x 15.3" (121.6 lbs) |
Specifications
Specifications
| TV Size Ranges | 80 Inch TVs And Larger |
| Material | Engineered Wood;Stainless Steel |
| Tv Stand Type | Freestanding TV Stand |
| Style | Modern |
| Cabinet Feature | Extendable;With Drawers |
| Number of Drawers | 2 |
| Adjustable Shelves | No |
| Assembly | No |
| Suggested Number Of People For Installation | 0 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Product Care | Wipe Clean With Damp Cloth, Wipe Dry With Clean Cloth |
| Size | 51.2''W x 15.7''D x 11.6''H |
| Color | White & Black |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service