1
/
23
1
/
23
$280.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.58 Coupon
Coupons Details
$230.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$280.99
18%
Off Over $0.00
-$50.58
Price After Coupon
$230.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$504.99
44% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210105978
This bedside table stands out in the bedroom with its unique design and modern look. Its streamlined structure and subtle color scheme complement various home décor styles.
- Equipped with multiple drawers, it provides ample storage space, making it easy to organize small items and keep the room tidy and organized.
- Made of high-quality artificial leather, the surface is smooth and wear-resistant, easy to clean and maintain, making it more worry-free to use.
- The bedside table is designed for convenience and comes with simple assembly instructions, allowing for installation in just a few minutes, eliminating tedious steps.
- Suitable for modern style bedrooms, it can be easily matched with minimalist or classic style furniture to enhance the overall style of the room.
- Available in multiple sizes to meet different space needs, whether it's a small bedroom or a spacious suite, you can find the right choice.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm),27" (68 cm),33.5" (85 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Faux Leather |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,16"L x 16"W x 33.5"H,18"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 27"H,20"L x 16"W x 27"H,20"L x 16"W x 33"H,12"L x 16"W x 20"H,12"L x 16"W x 27"H,12"L x 16"W x 33"H,14"L x 16"W x 20"H,14"L x 16"W x 27"H,16"L x 16"W x 27"H,20"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 33"H,14"L x 16"W x 33"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.),Standard(23-28 in.),Tall (30-35 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service