1
/
10
1
/
10
$124.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $22.50 Coupon
Coupons Details
$102.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$124.99
18%
Off Over $0.00
-$22.50
Price After Coupon
$102.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$184.99
32% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21575245
This modern children's lamp, with its exquisite streamlined design and floral amber glass shade, cleverly combines elegance and fun, adding an artistic touch to the room. The warm light emanating from the amber glass creates a soft glow, not only fostering a cozy atmosphere but also making it a beautiful decorative piece for modern homes.
- Made of high-quality metal, the lamp body is guaranteed to be stable and durable, while the classic gold luster enhances the overall sense of luxury.
- A variety of bulb types are available, including LED, incandescent, and fluorescent bulbs, to suit different lighting needs and provide an ideal reading and resting environment for children.
- The practical rocker switch makes it easy for children to operate independently, enhancing the convenience of the user experience.
- Suitable for children's bedrooms or play areas, it serves as both a lighting fixture and a decorative highlight, bringing vibrancy and fun to the room.
Weights & Dimensions

| Length | 6" |
| Width | 8.5" |
| Height | 16.5",17" |
| Base Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Base Color | Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Amber |
| Shade Material | Glass |
| Shade Shape | Flower Shape |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 16.5",17" |
| Power Source | Plug In Electric |
| Color | Gold |
| Fixture Height | 16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Arc |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Backplate Width | 6" |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Rocker |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore