1
/
12
1
/
12
$2,091.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,091.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,091.99
Price After Coupon
$2,091.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,545.99
54% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21717688
This display cabinet combines elegant wood texture and a modern design style. The overall shape is light, the lines are smooth and steady, which is refreshing. The use of glass makes the space more spacious and bright, and the golden embellishment on the cabinet surface gives it a touch of luxury.
- Luxurious design, combining classic and modern styles, suitable for all interior decorations.
- Premium wood construction for a natural feel and exceptional durability.
- The transparent glass door design makes it easy to display your precious collections with outstanding visual effects.
- The rounded corners and delicate touch enhance the home comfort experience and are suitable for home use.
- Spacious storage space, suitable for a variety of scenarios such as living rooms and dining rooms, with powerful functions.
- The anti-tilt design increases safety and is suitable for families with children and pets.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black,White |
| Base Material | Wood |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 55"L x 16"W x 35"H,63"L x 16"W x 35"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Black,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Glass Doors |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service