1
/
25
1
/
25
$375.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $67.68 Coupon
Coupons Details
$308.31
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$375.99
18%
Off Over $0.00
-$67.68
Price After Coupon
$308.31
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$547.99
31% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21922900
This modern shoe cabinet is made of artificial wood and has a simple and elegant design, which improves the quality of the entry space.
- The shoe cabinet provides a variety of options with 5 or 6 layers, which can effectively manage scattered shoes and improve the efficiency of space utilization.
- A variety of colors are available, such as dark walnut and white, light walnut, teak and white, suitable for matching with different home styles.
- This shoe cabinet not only has large storage capacity, but also comes with a sliding door design for quick access and tidyness.
- It is particularly suitable for storing and rotating seasonal shoes, keeping your home clean and organized, and preparing for visitors.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 37" (95 cm),31.5" (80 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Color | Light Walnut,Teak/ White,Black Walnut/ White |
| Material | Manufactured Wood |
| Style | Modern |
| Size | 35"L x 14"W x 31"H,35"L x 14"W x 37"H,47"L x 14"W x 31"H,47"L x 14"W x 37"H |
| Foldable | Unfoldable |
| Portable | Non-Portable |
| Extendable | Non-extendable |
| Number of Tiers | 5 Tiers,6 Tiers |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Fixed |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service