1
/
19
1
/
19
$86.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $15.66 Coupon
Coupons Details
$71.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$86.99
18%
Off Over $0.00
-$15.66
Price After Coupon
$71.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$236.99
63% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21677485
This retro-style wall lamp features a unique ceramic lampshade that fits perfectly into modern home decor. Whether it is a warm light embellishment in the bedroom or a retro element in the living room, this wall lamp can easily do the job. Its elegant design combined with high-quality materials will bring you a long-lasting user experience.
- The retro style design adds an elegant atmosphere to the space.
- High-quality ceramic lampshade, soft and non-glaring light.
- Suitable for various home scenes such as bedrooms and corridors.
- It has a strong decorative effect and improves the overall interior design taste.
- Easy to install, durable, and easy to clean.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 10",6" |
| Height | 7",9" |
| Length | 4.5",7" |
| Width | 10",6" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 4.5",7" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White,Yellow |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Beige,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Resin |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service