1
/
18
1
/
18
$1,365.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $245.88 Coupon
Coupons Details
$1,120.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,365.99
18%
Off Over $0.00
-$245.88
Price After Coupon
$1,120.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,067.99
55% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21250851
This glam brown wooden sideboard is an ideal addition to your dining room with its stylish design and practical storage space.
- Glam style: simple lines and fashionable design enhance the overall style of the restaurant.
- High-quality material: Made of sturdy and durable wood to ensure long-lasting use.
- Multifunctional Storage: Equipped with drawers and storage space, it can easily store tableware and other items.
- Multiple sizes available: A variety of specifications are available to suit spaces of different sizes.
- Unique selling point: Suitable for any modern decoration style, creating an ideal environment for family gatherings and entertaining guests.
Weights & Dimensions

| Feet Height - Top to Bottom | 6" (15 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 42.5" (108 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Color | Brown |
| Countertop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 31"L x 16"W x 43"H,47"L x 16"W x 43"H,59"L x 16"W x 43"H |
| Style | Glam |
| Wood Tone | Espresso Wood |
| Wood Type | Solid Wood+Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Feature | Adjustable Shelving |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service