1
/
12
1
/
12
$1,565.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,565.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,565.99
Price After Coupon
$1,565.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,403.99
35% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21248058
The perfect storage solution for your dining room, this stylish and modern sideboard is made from high-quality black wood with elegant glass doors and practical drawer design, perfectly combining decorative and functional design.
- Glam style: simple and elegant design, suitable for all kinds of modern interior decoration.
- High-quality materials: Made of durable black wood and paired with exquisite glass doors to ensure long-lasting use.
- Versatile Storage: Multiple drawers and shelves provide ample storage space, making it easy to organize tableware and items.
- Space utilization: suitable for small spaces, providing an ideal storage solution without taking up too much area.
- Unique selling point: The specially designed glass door increases the visual effect, improves the overall furniture grade, and adds a touch of fashion to your home life.
Weights & Dimensions

| Feet Height - Top to Bottom | 10" (25 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 34" (86 cm),34.5" (88 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 61" (155 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Popular Sizes | Standard(50"-75") |
| Color | Black,Black and White,Dark Gray-Black |
| Countertop Material | Stone,Wood |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Glam |
| Wood Type | Solid Wood+Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Feature | Glass Doors |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service