1
/
9
1
/
9
$1,984.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,984.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,984.99
Price After Coupon
$1,984.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,482.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713994
This freestanding storage cabinet will make your space feel elegant with its luxurious design and high-end imitation marble top.
- Made of high-quality wood, it ensures durability and exquisite texture, suitable for various styles of home decoration.
- The modern black exterior design, paired with elegant gold details, adds an unparalleled sense of style to your living room.
- Its versatile design is not only suitable for the living room, but can also be used as a storage solution in the home office or bedroom.
- Choose from a wide range of sizes and colours to flexibly adapt to your specific needs and space requirements.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Stainless Steel |
| Color | Black,Black and White,White |
| Countertop Material | Faux Marble |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 47"L x 16"W x 33"H,59"L x 16"W x 33"H |
| Style | Glam |
| Top Color | Black,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service