1
/
19
1
/
19
$1,919.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $345.60 Coupon
Coupons Details
$1,574.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,919.99
18%
Off Over $0.00
-$345.60
Price After Coupon
$1,574.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,889.99
34% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21420101
This modern brown solid wood sideboard, paired with an elegant stone countertop, is both stylish and functional and is the perfect choice for home storage. Whether it is used to display your exquisite tableware or store daily necessities, it can easily handle and enhance your home taste.
- High-quality solid wood and marble material, durable and beautiful.
- A variety of sizes are available to suit different space requirements.
- Abundant storage space to meet the daily needs of the family.
- Exquisite appearance details enhance the overall grade of the space.
Weights & Dimensions

| Feet Height - Top to Bottom | 6" (15 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Color | Brown |
| Countertop Material | Faux Marble |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 31"L x 12"W x 35"H,39"L x 12"W x 35"H,47"L x 12"W x 35"H,59"L x 16"W x 35"H,71"L x 16"W x 35"H |
| Style | Glam |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service