1
/
14
1
/
14
$247.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$247.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$247.99
Price After Coupon
$247.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$637.99
61% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21590524
This corner cabinet perfectly combines modern design with elegant style. The overall shape is simple and elegant, and the golden lines in the details add a sense of luxury and nobility. It is suitable for any home decoration style, just like a fine work of art.
- Selected high-quality metal and glass materials, the metal frame is stable and durable, and the glass panel has strong light transmittance, making the light brighter.
- The clever corner cabinet design makes perfect use of every inch of space in the room and is an ideal choice for small apartments.
- The spacious interior adopts a combination of open and closed designs, which is convenient for classified storage while displaying your collections.
- Suitable for various scenes such as living room, bedroom, etc., improving the practicality and aesthetics of the space.
- The anti-slip design on the bottom ensures that the cabinet is stable and safe and reliable to use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Stainless Steel |
| Color | Grey,White |
| Countertop Material | Slate,Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Size | 15.7"L x 15.7"W x 39.4"H,20"L x 20"W x 39"H |
| Style | Glam |
| Top Color | Gray,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Legs Included | With Legs |
| Number of Cabinets | 1 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service