1
/
13
1
/
13
$1,034.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,034.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,034.99
Price After Coupon
$1,034.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,956.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210110422
This geometric crystal chandelier combines modern design with classic retro style, perfectly integrating into a French-style light luxury space.
- The use of premium metals and clear glass, along with opulent crystal components, enhances the overall sense of luxury.
- It offers two options: 9 lights and 12 lights, suitable for rooms of different sizes and lighting needs.
- It is recommended that adults install it, and a complete installation instruction manual is provided to ensure a simple and quick installation process.
- Suitable for a variety of decorating styles, especially shining in dining rooms, living rooms or upscale hotel environments.
- Easy care and maintenance: simply wipe with a dry cloth to keep it looking brand new.
Weights & Dimensions

| Length | 19.5",23.5" |
| Width | 19.5",23.5" |
| Fixture Height | 21",22" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Clear |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 5 Tiers & Above |
| Number of Lights | 9-Light,12-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Size | Small (15"-19" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Glass Type | Clear Glass |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service