1
/
14
1
/
14
$126.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$126.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$126.99
Price After Coupon
$126.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$355.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21125097
This dressing mirror lamp adopts a luxurious Nordic design. The lamp body is mainly gold or silver, combined with crystal elements, like a star-like embellishment, bringing a noble atmosphere full of style.
- Product features: Its exquisite shape combined with modern and simple beauty is suitable for installation in home environments of different styles, especially bathrooms, dressing rooms, etc., adding brilliance to your living room.
- Made of high-quality crystal material with excellent light transmittance, it ensures the softness and warmth of the light and creates a comfortable atmosphere.
- Flexible installation options make it suitable for both wall mounting and hanging use, allowing you to freely choose the most suitable usage scenario.
- Multiple sizes and colors (5 inches, 6.5 inches, gold, silver) are available to meet the matching needs of different homes.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Length | 5",6.5" |
| Shade Height | 7",8.5" |
| Width | 7",8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Feature | with Crystal |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Crystal |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | With Shade |
| Color Temperature | Natural Light,Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Size | 5",6.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold,Silver |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service