1
/
9
1
/
9
$433.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$433.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$433.99
Price After Coupon
$433.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$568.99
24% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250507202532995_J04JIS000082
This hanging industrial-style gold metal wine rack not only demonstrates professional wine storage functions, but also becomes a highlight of home decoration. Its unique design combines fashion and practicality, suitable for home wine tasting or daily collection display.
- Made of durable metal, the wine rack has a stable structure, ensuring long-term use. It is not only sturdy and durable but also has an elegant appearance, enhancing the overall taste of the space.
- The golden color design adds a touch of luxury to your space and blends perfectly with various decorative styles. It not only has excellent storage function, but also plays an important role in wall decoration.
- The hanging design saves floor space, is convenient and accessible, and maximizes the use of wall space. It is an ideal choice for small homes and also improves the neatness of the walls.
- The appropriate capacity design can accommodate multiple wine bottles and wine glasses at the same time, providing ample storage space so that you can enjoy fine wine at any time without having to purchase multiple additional wine storage facilities.
Weights & Dimensions
| Overall Height | 39.4" |
| Overall Width | 26.8" |
| Overall Depth | 4.3" |
| Product Dimensions | Box 1: 41.5" x 29.3" x 7.4" (24.6 lbs) |
Specifications
Specifications
| Number Of Pieces | 1 |
| Product Type | Wine Bottle Rack |
| Material | Metal |
| Style | Industrial |
| Feature | Hanging |
| Number of Shelves | 2 |
| Assembly | No |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Color | Gold,Black |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service