1
/
11
1
/
11
$288.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.02 Coupon
Coupons Details
$236.97
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$288.99
18%
Off Over $0.00
-$52.02
Price After Coupon
$236.97
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$531.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21628725
This elegant brass metal vanity light will suit many home decor styles and blend perfectly into your living space.
- 1. Industrial style design: simple and fashionable without losing texture, perfectly enhancing the home taste.
- 2. High-quality material: Made of brass metal, durable and beautiful, adding elegance to the space.
- 3. Multifunctional application: suitable for dining room, living room and kitchen, so that each space can have the most ideal lighting.
- 4. Unique curved cover design: precisely focuses the light to create a comfortable lighting atmosphere.
- 5. Easy to install: Simple installation steps, quickly add a touch of classic industrial style to your home.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 2" |
| Fixture Depth | 9.5" |
| Length | 9.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade / Light Direction | Down |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Shape | Arc |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Color | Brass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Brass |
| Shade Material | Copper |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service