1
/
17
1
/
17
$103.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$103.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$103.99
Price After Coupon
$103.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$178.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21647143
This modern wall fixture combines a geometric design with black metal details to bring an elegant and stylish lighting option to your living space.
- The modern design enhances any room and is suitable for installation in the living room, bedroom, or hallway.
- The light shade is perfectly combined with the sturdy black metal frame to ensure long-lasting durability.
- This wall light is powered by hard wiring, ensuring a stable and safe use experience.
- It is not only a functional lighting device but also adds a touch of fashionable art to the interior.
Weights & Dimensions

| Height | 10.5”,31.5" |
| Width | 12",17" |
| Length | 10",17" |
| Fixture Depth | 12",17" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | White Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch,25 Inch & Above |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Frosted |
| Size | 10",17" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Grey,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service