1
/
12
1
/
12
$99.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$99.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$99.99
Price After Coupon
$99.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$187.99
47% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21687832
This modern industrial-style wall lamp perfectly combines simple and bold design aesthetics, presenting a fashionable visual enjoyment. It is made of metal material, with exquisite texture, elegant and generous, suitable for use in living rooms, bedrooms, and other occasions, becoming the finishing touch of modern home decoration.
- Modern industrial design makes the space full of artistic atmosphere, highlighting personality and style.
- High-quality metal materials ensure the durability and safety of the product.
- Suitable for various scenes such as living room, bedroom, corridor, etc., making the space full of vitality.
- Through the unique shape, a unique lighting effect is created to enhance the environmental atmosphere.
- Easy to install and maintain, meeting the needs of daily household use.
Weights & Dimensions

| Height | 10.5” |
| Length | 10" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Frosted |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Grey,White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Gray,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service