1
/
48
1
/
48
$115.96
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$115.96
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$115.96
Price After Coupon
$115.96
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$254.80
54% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21323391
This industrial style hanging wine rack is made of high-quality metal and has excellent durability. It is not only suitable for home but also can enhance your interior decoration taste.
- Modern Industrial Design: Its stylish appearance perfectly blends modern and industrial styles.
- Solid metal material: ensures long-term use, wear-resistant and not easy to rust.
- Space-saving design: hanging installation, perfect for limited spaces such as kitchens or restaurants.
- Functional and beautiful: stores both wine bottles and glasses for easy display and access.
- Ideal Application: Suitable for home bars, kitchen islands or restaurants, providing you with a convenient wine storage solution.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 12" (30 cm) |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set,4 Piece Set |
| Color | Black,Bronze |
| Design | Hanging |
| Material | Metal |
| Product Type | Wine Bottle & Glass Rack |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 24"L x 12"W x 24"H,31.5"L x 12"W x 24"H,39"L x 12"W x 24"H,47.2"L x 11.8"W x 23.6"H,59"L x 11.8"W x 23.6"H |
| Style | Industrial |
| Adjustable Bottle Racks | Adjustable Bottle Racks |
| Bottle Size Compatibility (L) | Standard Size (0.75 L) |
| Corner Unit | Not Corner |
| Feature | Stemware Holder |
| Foldable | Non-Foldable |
| Stackable | Non-Stackable |
| Stemware Capacity | 13-24,Greater than 25 |
| Stemware Rack | Stemware Rack Included |
| Wine Bottle Capacity | 13-24,1-6,7-12 |
| Wine Rack Included | Open Wine Rack Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service