1
/
13
1
/
13
$120.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.78 Coupon
Coupons Details
$99.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$120.99
18%
Off Over $0.00
-$21.78
Price After Coupon
$99.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$252.99
52% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21670240
Bathroom Vanity Lights Combining modern and industrial styles, this vanity mirror light will complement any bathroom design.
- High-quality metal material fused with clear glass lampshade, long-lasting and easy to clean.
- Suitable for bathroom spaces of all sizes, it is small and exquisite yet can provide ample lighting.
- The black exterior design is simple yet stylish, enhancing the overall beauty of the bathroom.
- Easy to assemble and can be perfectly integrated with different styles of home decoration.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Fixture Height | 10" |
| Length | 14.5",18.5",5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore