1
/
13
1
/
13
$1,142.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $182.88 Coupon
Coupons Details
$960.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,142.99
16%
Off Over $0.00
-$182.88
Price After Coupon
$960.11
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,436.99
67% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21929246
This industrial-style wooden sideboard is the perfect blend of functionality and decoration, with its unique sliding door design and thoughtfully arranged storage space. Whether in everyday use or for festive celebrations, it will add an elegant touch to your dining area.
- Versatile storage: The sideboard features a drawer, a storage cabinet and three open dividers, which can easily store various tableware and accessories, keeping the dining area tidy and organized.
- Sliding door design: The innovative sliding door not only saves space, but also provides flexibility for the use of different spaces, allowing for quick access to required items.
- Compact Size: Its compact design fits in small dining areas or narrow spaces, saving you valuable indoor area.
- Decorative coordination: The classic combination of black and wood gives it a strong industrial style, which fits seamlessly with various interior design styles and enhances the overall beauty of the restaurant.
- Practical and beautiful: It is not only suitable for storing and displaying daily tableware, but can also be used as a food display stand on special occasions such as Thanksgiving dinner to increase the sense of ceremony of the party.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),39" (100 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Black |
| Size | 31"L x 16"W x 33"H,39"L x 16"W x 33"H,47"L x 16"W x 33"H |
| Style | Industrial |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service