1
/
20
1
/
20
$160.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$160.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$160.99
Price After Coupon
$160.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$277.99
42% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21695005
This contemporary wall-mounted vanity light adds an elegant, modern touch to any bathroom with its sleek black design.
- The simple appearance with the smooth mirror effect makes your vanity mirror area more bright and practical.
- The high-quality materials ensure long-lasting durability and will remain in perfect condition even in humid bathroom environments.
- Its energy-efficient LED bulb design provides soft lighting, creating an ideal makeup atmosphere.
- Easy to install and maintain, it is suitable for all bathroom styles and can adapt perfectly to both small and large bathroom spaces.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 6.5" |
| Width | 3" |
| Length | 5.5" |
| Fixture Depth | 3" |
| Backplate Width | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Gold,Silver,White |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service