1
/
6
1
/
6
$278.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$278.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$278.99
Price After Coupon
$278.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$536.99
48% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21839548
This modern bedside table is an excellent decoration for the bedroom with its smooth lines and simple and stylish design. It cleverly combines functionality and aesthetics, adding a bit of elegance and practicality to life.
- Modern design style highlights the fashion and avant-garde feel of the bedroom.
- Spacious double drawers provide ample storage space for keeping personal belongings organized.
- The silky-smooth drawer track ensures smooth opening and closing and quiet use.
- Suitable for any bedroom environment, enhancing the overall decorative taste and practicality.
- The sturdy structure ensures safe use and has an anti-dumping design.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),19.5" (50 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Faux Leather |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 18"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H,16"L x 16"W x 19"H |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service