1
/
22
1
/
22
$1,954.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,954.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,954.99
Price After Coupon
$1,954.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,018.99
35% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21822561
This modern black bar table, with its simple and elegant design style, becomes a bright spot in the home space. The black wooden tabletop not only exudes a deep texture, but also adds a stylish and high-end atmosphere to your interior environment.
- The space-saving design makes it suitable for small spaces and can be perfectly integrated into the corner of the living room or kitchen.
- The design with storage function makes it easy for you to store wine glasses, wine bottles and other small items, and organize the space neatly.
- The moderate height design provides excellent comfort, making it an ideal companion for long periods of socializing or working.
- The strong and durable construction ensures long-lasting use of the product without having to worry about daily wear and tear.
- The easy-to-clean countertop design makes daily maintenance simple and efficient, and it can be kept as bright as new with just a light wipe.
- The stylish appearance is not only practical, but also can brighten up the entire living space and make your home unique.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 40" (102.5 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 8 or More |
| Size | 78.7"L x 17.7"W x 39.4"H,79"L x 18"W x 79"H,87"L x 18"W x 39"H,87"L x 18"W x 79"H |
| Color | Black |
| Table Top Color | Black |
| Base Color | Black |
| Style | Modern |
| Top Shape | Free Form |
| Table Base Material | Wood |
| Table Base Type | Fixed Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Convertible Table |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service