1
/
26
1
/
26
$783.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$783.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$783.99
Price After Coupon
$783.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,226.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21805730
This modern bookshelf adds a stylish touch to your home with its simple yet elegant cube design. Its versatile structure allows it to be used not only for storage but also as a display stand and partition, perfectly fitting into the modern lifestyle.
- Practical and versatile, it is suitable for various home scenes, whether it is a living room, study or bedroom.
- Made of high-quality wood, it ensures the durability and stability of the product.
- The design is simple and modern, and the black appearance is easy to match with other furniture.
- Installation is easy and the included instructions allow you to assemble it quickly.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 30" (76 cm),44.5" (113 cm),89" (226 cm),74.5" (189 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm),48" (122.5 cm),64.5" (164 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 30"L x 16"W x 32"H,44"L x 16"W x 32"H,30"L x 16"W x 48"H,44"L x 16"W x 48"H,30"L x 16"W x 65"H,89"L x 16"W x 32"H,74"L x 16"W x 65"H |
| Color | Black,White |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.),Wide (Over 50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.),Medium (36-84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service