1
/
13
1
/
13
$380.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $68.58 Coupon
Coupons Details
$312.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$380.99
18%
Off Over $0.00
-$68.58
Price After Coupon
$312.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$893.99
57% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705655
This contemporary bedside table, distinguished by its simple and stylish design, fits perfectly into a modern home.
- The solid wood material provides durability and the black finish adds an elegant touch.
- Suitable for a variety of scenarios such as bedrooms and living rooms, providing practical storage functions.
- The unique transparent glass leg design creates a sense of lightness and enhances the transparency of the space.
- Equipped with 1 drawer and countertop design, it is convenient for placing and storing items such as books and alarm clocks.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 16"L x 16"W x 19"H,18"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Color | Black,Dark Gray,White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore