1
/
14
1
/
14
$116.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$116.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$116.99
Price After Coupon
$116.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$411.99
72% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21401308
This modern style vanity mirror lamp adds a touch of fashion to your vanity space with its simple and elegant shape.
- The use of high-quality metal materials ensures that the product is sturdy, durable and has a longer service life.
- The lampshade is made of fine fabric that softly diffuses the light, providing a warm and cozy lighting experience.
- The easy-to-install design is suitable for installation above the mirror or on the side of the wall, perfectly adapting to different space requirements.
- It cleverly combines modern simplicity with practical functions and is suitable for a variety of indoor scenes such as bathrooms, restaurants, and kitchens.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Fixture Height | 16.5" |
| Length | 6" |
| Shade Height | 6.5" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Fixture Type | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Color | Black,Brass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service