1
/
35
1
/
35
$271.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.96 Coupon
Coupons Details
$223.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$271.99
18%
Off Over $0.00
-$48.96
Price After Coupon
$223.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$511.99
47% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21706744
The warm wood tone and modern transparent door panels complement each other, making the whole space look particularly fresh and comfortable. Whether placed in the living room or study, it can become a beautiful landscape, showing the owner's pursuit of quality of life.
- Made of high-quality wood, it has a solid and reliable texture and gives people a warm and comfortable touch.
- The transparent door panel design makes it easy to check the items inside and improves the convenience of use.
- The high-rise design increases storage space without taking up too much floor space, making it suitable for small apartments.
- Suitable for a variety of home scenes, it can be used as a display cabinet or a storage cabinet.
- The four-corner stable design enhances the overall safety and effectively prevents tipping.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 16" (40 cm),27.5" (70 cm),39" (100 cm),51" (130 cm),63" (160 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (33 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Brown,Gray |
| Base Material | Wood |
| Color | Brown,Grey |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 16"L x 13"W x 16"H,16"L x 13"W x 28"H,16"L x 13"W x 39"H,16"L x 13"W x 51"H,16"L x 13"W x 63"H,23.6"L x 13"W x 15.7"H,24"L x 13"W x 27.5"H,24"L x 13"W x 39"H,24"L x 13"W x 51"H,24"L x 13"W x 63"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Brown,Gray |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Standard |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service