1
/
11
1
/
11
$1,029.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,029.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,029.99
Price After Coupon
$1,029.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,115.99
67% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21990807
This mobile wood side cabinet features a natural wood tone and minimalist lines that create a cozy and inviting ambiance. Whether used as a living room decoration, bedside storage, or office organizer, it can be flexibly adapted.
- Premium Materials: Crafted from durable cherry wood, this side table brings a warm and natural tone to your room.
- Open Storage Design: Featuring an open rectangular tabletop that keeps your essentials easily accessible and your space elegantly organized.
- Smart Storage: Features 7 drawers for easy organization and classified storage. The elegant louvered fronts enhance aesthetics while allowing natural ventilation.
- User-Friendly Design: A raised tabletop edge prevents items from slipping off, and optional hooks (not included) offer extra side storage space.
- Flexible Mobility: Equipped with 4 swivel casters offer effortless movement, making it easy to reposition the table wherever you need it.
- Versatile Use: It can also be used as a storage cabinet in your workspace. Place it in a corner or under your desk to keep the area neat and enhance work efficiency.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Log |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Base Color | Brown |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Swivel | Swivel |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Flip Top | Unflip Top |
| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 15" (38 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Cherry Wood |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service