1
/
10
1
/
10
$559.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $100.80 Coupon
Coupons Details
$459.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$559.99
18%
Off Over $0.00
-$100.80
Price After Coupon
$459.19
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,559.99
64% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2164404
This chandelier features a beautiful golden hue and transparent glass design, showing a glittering crystal beauty. Its unique linear shape is not only very modern, but also has a high decorative value. It is suitable for all interior design styles, whether it is a luxurious living room or an elegant restaurant. The strong light is refracted through the crystal clear glass, creating a dreamy light and shadow effect, making every corner full of warmth and charm.
- The design style is unique and ingenious, perfectly combining modern and classic elements, which is both fashionable and retains traditional elegance.
- High-quality glass and metal materials are carefully selected to ensure durability and beauty, and every detail is strictly controlled after careful polishing.
- It is very practical and can provide excellent lighting effects. It is also energy-saving, environmentally friendly and easy to maintain.
- It is easy to install and can be easily completed by most home users. It is suitable for installation needs in various locations and greatly improves the user experience.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 12",15" |
| Width | 19",24.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Brass |
| Material | Ceramics |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore