1
/
18
1
/
18
$63.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$63.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$63.99
Price After Coupon
$63.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$139.99
54% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21162370
This modern vanity mirror lamp combines a linear design with an elegant copper tone to add a special touch to your bathroom. Whether it is for daily makeup application, grooming, or creating a cozy bathroom atmosphere, this lamp can provide excellent lighting effects.
- Fashion design: Linear style combined with modern sense, simple yet tasteful.
- High-quality material: copper lamp body, durable and not easy to corrode.
- Applicable in multiple scenarios: not limited to bathrooms, but can also be used in dressing areas, corridors and other spaces.
- Various size options: meet different space requirements and be flexible to match.
- Easy to install: wall-mounted design, easy to install, saving time and effort.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 1" |
| Length | 16",24",31.5",39.5" |
| Width | 3.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Feature | Integrated LED |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Linear |
| Size | 16",24",31.5",39.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Coppery |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service