1
/
14
1
/
14
$1,460.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,460.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,460.99
Price After Coupon
$1,460.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,764.99
61% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21491805
This cabinet is designed in a modern minimalist style and is made of high-quality wood, making the entire space look particularly elegant and stylish. The carefully crafted appearance design perfectly combines artistic lines with practical functions, and it can reflect a unique aesthetic style whether it is placed in the living room or dining room.
- The design style highlights its modern sense, and the delicate lines outline a simple yet elegant appearance.
- The high-quality wood has a fine texture, is wear-resistant and easy to clean, ensuring a long service life.
- The multiple storage space designs are flexible and diverse, adapting to different home storage needs and improving overall convenience of use.
- The compact design is perfect for small apartments, especially for creating efficient use of corner spaces.
- The basic anti-tip design ensures safe use and remains stable even when fully loaded.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 74" (188 cm),79" (200 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Base Color | Gold |
| Base Material | Metal |
| Color | Cream,Grey |
| Countertop Material | Wood |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Size | 27.5"L x 20"W x 79"H,28"L x 20"W x 74"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Gray,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service