1
/
25
1
/
25
$327.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $59.04 Coupon
Coupons Details
$268.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$327.99
18%
Off Over $0.00
-$59.04
Price After Coupon
$268.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$623.99
47% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21714930
An elegant work of art, this modern crystal chandelier inspired by floral designs brings a sophisticated play of light to your living room.
- Elegant Style: The unique floral design, like a dazzling firework, becomes the perfect highlight of your home decoration.
- High-Quality Material: Constructed of premium crystal and metal, long-lasting and durable while giving off a brilliant glow.
- Widely Applicable Scenarios: Whether it is a living room, dining room, or luxurious bedroom, this chandelier can enhance the style of the space.
- Eye-catching Selling Point: A clever combination of modern and natural, this chandelier is both artistic and extremely practical.
- Personalized Customization: The height can be adjusted to meet different indoor layout requirements.
Weights & Dimensions

| Length | 16",20",22",24" |
| Width | 16",20",22",24" |
| Fixture Height | 16",20",22",24" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Chrome,Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 8-Light,9-Light,12-Light,16-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service