1
/
16
1
/
16
$1,577.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $284.04 Coupon
Coupons Details
$1,293.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,577.99
18%
Off Over $0.00
-$284.04
Price After Coupon
$1,293.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,064.99
61% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713942
This modern crystal chandelier creates a grand and elegant lighting effect for your living room with its luxurious gold frame design.
- High-quality materials: Made of high-grade crystal material, it reflects the crystal light and enhances the texture of the space.
- Luxury design: Metal frame with sparkling crystals, presenting a modern luxury style.
- Multiple scenes: suitable for various home occasions such as living room, dining room, etc., showing your unique taste.
- Easy to install: The simple installation process will give your home a brand-new look without the need for a professional technician.
- Environmental protection and energy saving: The lamp design takes energy saving and environmental protection into consideration, reducing household electricity consumption and giving you greater peace of mind.
Weights & Dimensions

| Length | 23.5",31.5",39.5" |
| Width | 23.5",31.5",39.5" |
| Fixture Height | 23.5" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Drum |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 6-Light,8-Light,10-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Glass |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service