1
/
13
1
/
13
$274.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $49.50 Coupon
Coupons Details
$225.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$274.99
18%
Off Over $0.00
-$49.50
Price After Coupon
$225.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$568.99
52% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21693997
This modern crystal chandelier adds a luxurious aesthetic to any living room with its unique firework design.
- Made of high-quality crystal material to ensure long-lasting brilliance and lasting beauty.
- Suitable for rooms with high ceilings, it brings visually impactful light and shadow effects.
- The adjustable height design is particularly suitable for arrangements of different styles and space requirements.
- The energy-saving LED bulb configuration is both beautiful and practical, creating a warm and comfortable home atmosphere.
Weights & Dimensions

| Length | 27.5",39.5" |
| Width | 27.5",39.5" |
| Fixture Height | 16" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 27.5",39.5" |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Circle |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 12-Light,20-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore