1
/
16
1
/
16
$87.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$87.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$87.99
Price After Coupon
$87.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$126.99
31% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21685806
This modern vanity lamp shows extraordinary quality in both design and function. Its round mirror design with smooth chrome finish instantly elevates your bathroom space and becomes a highlight in your home decoration.
- Exquisite and modern design style, suitable for a variety of decoration styles.
- The chrome finish provides a durable and bright look.
- Equipped with a mirror, it will be the perfect complement to your dressing table.
- Suitable for small spaces such as bathrooms, bringing you convenience.
- Fashion and functionality combine to achieve an efficient makeup experience.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 7" |
| Width | 8" |
| Fixture Depth | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Chrome,Gold |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service