1
/
19
1
/
19
$154.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$154.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$154.99
Price After Coupon
$154.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$308.99
50% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21364592
This modern vanity mirror lamp adds a touch of elegance to your home space with its unique design and stylish appearance. The lamp is made of high-quality metal, which is sturdy and durable, and is paired with a glass lampshade for a more elegant look.
- Its flexible twist design allows the dual lamp to present a perfect visual effect and is especially suitable for installation on both sides of the bathroom mirror.
- The gold and black color options can be easily integrated into a variety of home styles and enhance the overall decorative taste.
- The lamps support three types of bulbs: LED, incandescent and fluorescent, meeting the lighting needs of different groups of people.
- Easy installation and hard-wired power supply ensure long-term and stable use experience.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 13.5" |
| Length | 14.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | White Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Globe |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Shape | Left,Right |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service