1
/
17
1
/
17
$34.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$34.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$34.99
Price After Coupon
$34.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21732186
This modern wall lamp, with its smooth spiral design and soft LED light source, creates a warm and modern atmosphere for your bedroom or living room. Whether it is used for bedside reading or as a living room decoration, this wall lamp can be perfectly integrated into your home style and make your space glow with a different brilliance.
- Modern Style: Simple spiral design, perfect fit for modern home decoration.
- High-quality material: Made of durable metal and glass to ensure long-term service life.
- Soft Lighting: LED light source provides natural and soft light to protect your eyes.
- Decorative effect: The elegant appearance enhances the fashion sense of the room and is an excellent decorative choice.
- Widely applicable: suitable for use in various scenes such as bedrooms, living rooms, corridors, etc.
Weights & Dimensions

| Height | 6.5" |
| Width | 7" |
| Length | 5" |
| Fixture Depth | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Gold,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Feature | Indoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service