1
/
9
1
/
9
$125.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$125.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$125.99
Price After Coupon
$125.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$312.99
60% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21677184
This modern wall lamp cleverly combines glass sphere and chrome metal design elements, like a shining work of art, perfectly embellishing your living room or bedroom space.
- Modern style design gives your home a sophisticated and fashionable atmosphere.
- The use of high-quality glass and chrome ensures long-lasting durability and a classic look.
- Suitable for a variety of occasions, including living rooms, bedrooms, and corridors, with flexible matching.
- The lighting is soft, creating a warm and comfortable environment for the home.
- Simple and easy-to-install design, convenient for users to install by themselves.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 8.5" |
| Height | 7" |
| Length | 6" |
| Width | 8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up |
| Glass Type | Clear Glass |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Globe |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | 9 Inch & Under |
| Color | Chrome |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service