1
/
14
1
/
14
$1,217.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,217.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,217.99
Price After Coupon
$1,217.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,142.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21594375
This bedside table will surprise you with its modern and simple style. Its smooth lines and high-gloss design bring a touch of elegance and harmony to the bedroom, making you feel good every time you enter the room.
- The design style highlights the modern sense, adding fashion to the space with simple and artistic design.
- The high-gloss wood has a fine texture and a smooth mirror-like surface, adding a high-end, luxurious touch to the overall design.
- The spacious double drawer design provides ample storage space, which is very practical and brings tidiness to your bedroom.
- The smooth surface is easy to clean and maintain, always keeping it in top condition and gloss.
- This piece of furniture will blend perfectly into any bedroom style, from modern urban to classic elegance.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (49 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23" (58 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Standard (21-29 in.) |
| Number of Items Included | 1-Piece Set,2-Piece Set,3-Piece Set,4-Piece Set |
| Color | Black,White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service