1
/
16
1
/
16
$280.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$280.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$280.99
Price After Coupon
$280.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$534.99
47% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21594579
Highlighted by its exquisite crystal shade, this modern vanity lamp blends perfectly into any modern home decor.
- Made from high-quality metal and crystal, it ensures it is durable and adds a luxurious feel to your space.
- The simple and stylish design with geometric structure and golden details will add a touch of elegance to your bathroom.
- Applicable to the voltage range of 110V-120V and 220V-240V, flexibly meeting the usage requirements of different regions.
- It uses hard-wired power supply, which is easy to install above the mirror or on the wall, greatly facilitating daily use and maintenance.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 9" |
| Fixture Height | 27.5",9" |
| Length | 5.5" |
| Width | 9" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Feature | with Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Shape | Straight |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 9",27.5" |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service