1
/
11
1
/
11
$373.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $67.32 Coupon
Coupons Details
$306.67
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$373.99
18%
Off Over $0.00
-$67.32
Price After Coupon
$306.67
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$797.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21626733
This modern vanity mirror lamp is a perfect combination of luxury and practicality. The golden cylindrical shape and transparent glass design add a stylish highlight to your space. Not only suitable for bathrooms, but also for powder rooms or bedrooms, providing soft and bright lighting.
- The classic golden cylindrical shape suits any interior style.
- The transparent glass design makes the light more transparent and improves the indoor lighting effect.
- A variety of sizes are available to flexibly adapt to different space requirements.
- Hardwired installation ensures safety and beauty without the hassle of plugs.
- It is suitable for bathrooms, dressing rooms and other spaces to enhance the overall decoration level.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5" |
| Fixture Height | 12",18"(45.72cm) |
| Length | 3" |
| Shade Height | 18" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service