1
/
11
1
/
11
$300.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.16 Coupon
Coupons Details
$252.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$300.99
16%
Off Over $0.00
-$48.16
Price After Coupon
$252.83
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$731.99
59% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21372075
This modern bathroom lamp adds a touch of luxury to your bathroom space with its bronze metal material and straight line, perfectly fitting into any modern home decor.
- The lampshade is made of high-quality bronze, which is sturdy and durable, allowing the lamp to remain bright and new for a long time.
- The spherical lampshade design is not only beautiful, but also can effectively concentrate light to provide a brighter lighting experience.
- This lamp supports LED, incandescent and fluorescent lamps, and is suitable for a variety of light sources, providing users with flexible choices.
- It is easy to install and is suitable for a variety of spaces such as bathrooms, dining rooms, living rooms, basements, corridors and kitchens. It is especially suitable for installation above mirrors to create an ideal lighting environment.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 7" |
| Length | 18",25" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Color | Brass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light |
| Shade Color | Brass |
| Shade Material | Antique Brass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service