1
/
12
1
/
12
$62.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$62.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$62.99
Price After Coupon
$62.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$400.99
84% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21641900
This modern gold geometric glass wall lamp, with its exquisite design and functionality, perfectly integrates into the modern home environment, adding a touch of elegance and modernity to the living room or bedroom.
- The modern style and gold color match to create a luxurious and stylish design that blends in perfectly with any interior decoration style.
- High-quality glass lampshade ensures soft light and brings a comfortable lighting experience.
- Adopt LED or incandescent lamp design, which is environmentally friendly and energy-saving, and prolongs the overall service life.
- The geometric shape design is not only a practical lighting tool, but also an exquisite artistic decoration.
- It is suitable for installation in different indoor spaces, and can be used in bedrooms, living rooms or corridors, expanding its practical application scenarios.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 7",8" |
| Height | 12.5”,15.5" |
| Length | 6.5",7.5" |
| Width | 7",8" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 12.5",15.5" |
| Glass Type | Transparent |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Indoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service