1
/
18
1
/
18
$41.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $7.56 Coupon
Coupons Details
$34.43
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$41.99
18%
Off Over $0.00
-$7.56
Price After Coupon
$34.43
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21630997
This vintage gold glass wall lamp adds infinite charm to your home living space with its elegant design and classic appearance. Suitable for living rooms and bedrooms, this wall lamp features exquisite glass lampshades and crystal clear ornaments, which can be perfectly integrated into modern home decoration to create a warm and elegant atmosphere.
- Elegant retro style, perfectly presenting classic beauty.
- High-quality glass lampshade combined with gold-tone metal is durable and beautiful.
- The crystal clear pendants add visual highlights and enhance the overall decorative effect.
- It is suitable for a variety of spaces, from bedrooms to living rooms, adding color and brilliance to the living space.
- Adopt hard wire power supply to ensure safe and stable lighting experience.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 10.5",6" |
| Height | 13.5",13“ |
| Length | 10.5",12.5",4" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | White Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Switch Type | Pull Chain |
| Glass Type | Frosted |
| Size | 4 Inch & Under,Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold,Golden,Rose Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service