1
/
16
1
/
16
$444.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $80.10 Coupon
Coupons Details
$364.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$444.99
18%
Off Over $0.00
-$80.10
Price After Coupon
$364.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,157.99
62% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21695930
This golden lamp not only has a modern minimalist design, but also incorporates classic elements, perfectly matching any home decoration style. Its atmospheric spherical structure combined with the crystal clear crystal glass adds a sense of luxury and visual impact to the space.
- Made of metal, the lamp is durable, while the golden appearance enhances the overall high-end visual effect. The combination with crystal glass creates a dazzling light and shadow charm.
- Available in 6 to 18 lamp heads, it can meet the lighting needs of different spaces. Whether it is a living room that creates a soft atmosphere or a restaurant that requires concentrated lighting, this chandelier is perfect for both.
- Suitable for a variety of scenarios, with its adjustable size and diverse light temperatures, it can easily integrate into any home environment, especially large rooms.
- The installation process is quick and easy, and comes with a detailed instruction manual, so even novices can easily get started. At the same time, cleaning and maintenance are also very convenient, just wipe it with a soft cloth regularly to keep it as bright as new.
Weights & Dimensions

| Length | 25",27.5",35.5",40.5" |
| Width | 25",27.5",35.5",40.5" |
| Fixture Height | 15" |
| Canopy Width | 4" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 12" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Canopy Shape | Round |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Shade Material | Crystal |
| Fixture Type | Globe |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade Color | Clear |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 6-Light,9-Light,12-Light,15-Light,18-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service